پروتز چانه و صورت


پروتز چانه :

پروتز چانه از اقدامات زیبایی است که برای فرم دهی و حجم دادن به صورت انجام می شود . گاهی از پروتز صورت برای قرینه سازی و بازسازی صورت و نواحی که بر اثر تصادف یا شکستگی و یا به طور مادرزادی مشکل داشته اند . از پروتز برای تمام نواحی صورت می توان استفاده کرد اما بهترین نواحی نواحی هستند که استخوان های آنها رشد خوبی نداشته اند.

 

پروتز گونه :

 

از پروتز صورت بیشتر برای برجسته کردن چانه و گونه استفاده می شود. هر چند که برجسته کردن زاویه ی فک هم تاثیر فوق العاده ای در زیبایی صورت دارد. اما گونه و چانه برای پروتز طرفدار بشتری دارد. سازگاری پروتز با بدن اصل اساسی این اقدام زیبایی است. پروتز باید به گونه ای انتخاب شود که بدن به پروتز واکنش نشان ندهد. و این پروتز را بپزیرد و بدون هیچ مشکلی با بدن سازگاری پیدا کند.

 

پروتز لب :

 

پروتز لب با بقیفه پروتز ها متفاوت است. زیرا علاوه بر حجمی که ایجاد می کند . باید از نظر قوام پروتز باید به لب نزدیک باشد. و این موضوع در پروتز های نواحی دیگر هم مهم است . زیرا در تمام نواحی باید با بافت های همان نواحی هماهنگ باشد.  مثلا پروتز لب نرم است و پروتزی که روی استخوان های صورت قرار می گیرد سفت و محکم. یکی از راه های برجسته کردن بخش هایی از صورت استفاده از بافت های طبیعی بدن است. مثلا می توان استخوان ، غضروف و یا بخشی از بافت های نرم بدن (مانند چربی ) برداشته شود و در قسمت مورد نیاز استفاده شود. مزیت این روش نسبت به استفاده از پروتز احتمال پایین حساسیت آن است.

بهترین پروتز صورت :

 

استفاده از پروتز برای صورت نسبت به تزریق های زیبایی ( تریق ژل و تزریق و چربی ) هم سخت تر و هم زمان بیشتری برای نقاهت لازم است .  در نیتجه زمان درمان طولانی تری دارد.
خوشبختانه امروزه پروتزها با برند های متفاوت و با کیفتیت های بالا و کاملا سازگار با بدن در اختیار شما هستند . که این کیفیت بالا احتمال  عفونت آن ها پایین آورده . و حتی به صفر میرساند. . استفاده از پروتز در تمام دنیا پذیرفته شده و قابل قبول است.  انواع پروتز ها به شرح زیر است که پزشک متخصص شما ٬ با توجه به بدن شما و آزمایشات مختلف بهترین آنها را به شما توصیه می کند:

۱- پروتز مدپور:  این پروتز سفت است و قوارم بالاییی دارد.

۲- پروتز گورتکس:  مانند پروتز مدپور متخلخل است و باعث رشد بافت به داخل خود می شود

۳- پروتز سیلیکونی یک پروتز قدیمی است که سازگاری آن با بدن به اثبات رسیده و نرم و انعطاف پذیر است. و از این رو به بافت بدن شباهت زیادی دارد.

 

 

اخبارجراحی زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *