انواع کاشت مو

کاشت مو

با نزدیک شدن به سنین بالای 30 سالگی، تقریبا دو سوم مردان به تدریج موهای خود را از دست می‌دهند. این آمار با عبور از 50 سالگی بیش از 85 درصد مردان را شامل می‌شود. البته این مشکل تنها در خصوص مردان نیست؛ در حال حاضر نیمی از زنان با مشکلات ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند. با این تفاسیر قابل درک است که چرا انواع روش‌های ترمیم مو تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است.

به طور کلی کاشت مو یک روش کم تهاجمی غیر جراحی است که اگر توسط یک پزشک باتجربه در یک مرکز تخصصی کاشت مو انجام شود، کاملا ایمن به شمار می‌رود. پزشکی که توانایی کافی داشته باشد، در استخراج و پیوند مجدد فولیکول دچار اشتباه نمی‌شود و پروسه کاشت را به سلامت به پایان می‌رساند.

بیشتر بخوانید
کاشت مو
کاشت ابرو
انواع کاشت مو

کاشت ابرو

در کاشت و پیوند ابرو فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که معمولا شامل پشت سر و مابین دو گوش فرد می باشد گرفته می شود و به ناحیه از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند زده و منتقل می شود. پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو ، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح نمود.

در برخی موارد ممکن است دوران نقاهت و بهبودی با کبودی و تورم همراه باشد اما جای نگرانی نیست چون این تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی کاشت ابروی طبیعی موقتی است و فقط تا مدتی کوتاه ادامه دارد. اما شما می‌توانید با انجام مراقبت‌هایی بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو زمان بهبودی کبودی و تورم را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید
انواع کاشت مو

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل -کاشت ریش، یک روش پیوند مو است که جراح، موی ریش را با استفاده از تکنیک استخراج واحد فولیکولی و ابزارهای خاص، می کارد. کاشت ریش را می توان به هر روشی که موجب می شود یک ریش جدید شکل بگیرد و باعث تقویت ریش های موجود شود نسبت داد. برای این عمل ساخت مجدد ریش، جراح موهای فرق سر را در نواحی از صورت یک به یک می کارد. استفاده از موی ریش به عنوان یک روش تجدید شونده، در بعضی از کلینیک ها استفاده نمی شود.

بیشتر بخوانید
کاشت ریش و سبیل